نمایشگاه الکامپ بیش از ربع قرن تجربه را به بیست و چهارمین رویداد خود می‌آورد و به عمر 27 ساله‌اش نزدیک می‌شود. تاریخچه الکامپ با فراز و نشیب‌های جالبی همراه بوده و باید گفت که نخستین تجربه برگزاری این نمایشگاه کامپیوتر در کشور به سال 1369 برمی‌گردد که با نام نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر، برق، الکترونیک و ارتباطات و در یک چادر بادی برگزار شد.

بعد از گذشت نزدیک به یک دهه، برق از الکامپ جدا و به صورت نمایشگاهی مستقل برگزار شد. مخابرات نیز در همان سال‌ها با نام تلکام نمایشگاه مخصوص به خود را برگزار کرد و از این نمایشگاه بین‌المللی، کامپیوتر و الکترونیک باقی ماندند.

نمایشگاه از این تاریخ به بعد با نام نمایشگاه کامپیوتر و تجارت الکترونیک و نام اختصاصی الکامپ در ایران برگزار شد و بر اساس گزارشات، برگزار کننده آن تا سال 1379 شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران بود و از بعد از آن با مشارکت بخش خصوصی و چند سالی هم به طور کامل به بخش خصوصی سپرده شد و حالا چهارمین سال متوالی است که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مسئولیت برگزاری آن را بر عهده گرفته است.

مسئولان وقت می‌گویند از سال 79 بود که این نمایشگاه روتین یک ساله به خود گرفت و تا قبل از آن، به شکل مداوم و سالانه برگزار نمی‌شد و برنامه منظم و مدونی را با خود نداشت. در نهایت و در سال 75 و در دولت اصلاحات، این نمایشگاه رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و در این سال الکامپ در وسعتی معادل ۲۰ هزار و ۹۲۵ مترمربع و با حضور ۳۹۲ شرکت‌کننده که ۳۸ شرکت را خارجی‌ها تشکیل می‌دادند، برگزار شد. یک سال بعد، یعنی سال ۸۰ حاضران در نمایشگاه ۴۰۰ شرکت بودند که ۸۰ شرکت خارجی در آن حضور داشتند.

امسال الکامپ بار دیگر توسط سازمان نظام صنفی برگزار شد و بیش از 400 استارتاپ در آن شرکت کردند. جلب مشارکت حداکثری، آرامش و فضای مناسب نمایشگاهی، حذف حاشیه‌ها، شفافیت و جذب بازدیدکننده‌های تخصصی ازجمله اهداف برگزاری دوره‌های پیشین نمایشگاه الکامپ بوده است که در الکامپ ۹۷ نیز تداوم خواهد یافت.

امسال رویدادی تازه به نام الکام تاکز با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور طراحی و تجهیز شده و عملکرد آن بهره‌مندی از توانمندی اساتید، نخبگان و خبرگان حوزه فناوری و همچنین الکام ترندز که سال گذشته به طور محدود برگزار شده بود امسال با تمرکز بیشتری در یک سالن مجزا برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون هوش مصنوعی، داده‌های بزرگ، پردازش موازی، شهر هوشمند و... بررسی شد.

هدف از برگزاری نمایشگاه در هر نقطه از زمان، علاوه بر معرفی محصولات و دستاوردهای فناوری‌های نوین و به نمایش گذاشتن آنها، امکان بهره وری موثرشان در مسائل کشوری را نیز به همراه داشته است. عرضه محصولات در نمایشگاه بین المللی علاوه بر کسب اعتبار، سبب ایجاد ارتباط و توزیع خدمات در عرصه بین المللی می‌شود و هم امکان همکاری و صادرات دانش توسط شرکت های داخلی را فراهم می آورد.( digiato.com)

شرکت باتیس با هدف معرفی محصولات خود که شامل سیستم­های ERP ، مدیریت کیفیت و سیستم صورت جلسات و همچنین توسعه بازارهای خود در بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ شرکت داشت.

و بدلیل استقبال بی­نظیر از سیستم صورت­ جلسات، شرکت بنا دارد به مدت یک ماه، استفاده رایگان از سیستم صورت جلسات را به مشتریان ارائه دهد.

 

 

تیم پیاده سازی و آنالیز سیستم شرکت ایده پردازان باتیس جهت اجرای فاز شناخت از کارخانه ی این شرکت واقع در استان کرمان ، شهر بم دیدن کردند و با مدیران این شرکت نشستی در راستای نیاز سنجی این شرکت داشتند 

سیستم سنجش و برگزاری آزمون دبیرستان البرز تهران به همت جناب آقای محمدی ( مدیریت محترم دبیرستان البرز) و همکاری جناب مهندس ضرابی توسط شرکت ایده پردازان باتیس طراحی و پیاده سازی شد . از خصوصیات این سیستم میتوان به مواردی از قبیل : طرح کلید سوالات ، چاپ پاسخنامه های آزمون ، سیستم تصحیح هوشمند پاسخ نامه های دانش آموزان و ..... اشاره کرد . 

تمامی حقوق این وب سایت برای باتیس محفوظ میباشد.

طراحی سایت توسط نونگار