Business Process Managementچیست؟

 

 ماهیت مدیریت فرایند کسب و کار شامل مفاهیم، متدها، تکنیک ها برای طراحی، نظارت، مدل سازی ، اجرا و آنالیز فرایندهای کسب و کار می‌باشد. این فرایند مدیریتی، بر روی سرعت و کارایی از طریق بهینه‌سازی تک تک فرآیندها تمرکز دارد، و دربرگیرنده افراد، سازمان، سیستم و دیگرمنابع اطلاعاتی می‌باشد.

 تعریف این فرایند، شامل تعیین اهداف واقعی شرکت و مدل سازی از فرایند های کسب و کار برای رسیدن به آن­ اهداف می­باشد.

چرا BPM مهم است؟

BPM  به مدیریت هر سازمان اجازه می­دهد که فرایند ها­ی مختلف مربوط به سازمان را  بهتر درک کند.

همچنین امکان آنالیز فرایندها، از ابتدا تا انتها و بهینه کردن آنها به طور مداوم را بوجود می­آورد، و مدیران را قادر می­سازد که نتایج بهتری به دست آورند.

 

چرخه حیات فرایندهای کسب و کار

مدیریت فرایند کسب و کار طی یک چرخه اتفاق می‌افتد. این چرخه شامل فازهایی است که به هم مرتبط می‌باشند:

 

طراحی و آنالیز (Design)

فاز طراحی و آنالیز نقطه شروع این چرخه می‌باشد که شامل شناسایی فرایندها­ی موجود و طراحی آنها است. در این مرحله سازمان، فرایندهای تجاری و محیط فنی و تکنیکی بررسی می‌شوند و بر مبنای این بررسی، فرایندها شناسایی، بازبینی و اعتبارسنجی می‌شوند و در نهایت به صورت مدلسازی شده، ارائه می‌شوند. فرایندهایی که با مدل‌ها و نشان­گذاری‌های گرافیکی ارائه می‌شوند باعث تسهیل در فهم فرایندها می‌شوند. بنابراین ذینفعان مختلف می‌توانند به صورت مؤثر در تعریف و بهبود فرایندها شرکت کنند. تکنیکهای مدل‌سازی، اعتبارسنجی، شبیه‌سازی و تأیید فرایند در این فاز انجام می‌شوند.

 

مدل‌سازی (Modeling)

مدل سازی­ از طراحی مفهومی و ترکیبی از متغیرها (متغیرهایی که تعیین میکنند که یک فرایند طی شرایط مختلف چگونه عمل کند) تشکیل می­شود. فرایندهای ایجاد شده با استفاده از آن متغیرها، می‌توانند با یک مجموعه از سیاست‌ها و رویه‌هایی که توسط افراد سازمان پذیرفته شده‌است، اجرا شوند. در این حالت ممکن است که اجرای فرایندها بدون هیچ سیستم نرم‌افزاری انجام شود. در این مرحله سیستم نرم‌افزاری برای اجرای فرایندها پیاده‌سازی می‌شود. مدلسازی فرایندها در پیاده‌سازی این سیستم‌ها کمک می‌کند. این سیستم باید مطابق با محیط سازمان و فرایندهای تأیید شده آن باشد. این فرایند، شامل تعاملات کارمندان با سیستم و یکپارچه کردن سیستم‌های نرم‌افزاری موجود با سیستم مدیریت فرایند تجاری می‌باشد. اغلب در سازمان­ها، فرایندها با سیستم‌های موجود پشتیبانی می‌شوند. در این فاز پیکربندی، باید بتوان سیستم‌های موجود را به سیستم مدیریت فرایند تجاری ضمیمه کرد.

 

اجرایی کردن(Execution)

بعد از پیکربندی سیستم، فرایندها به صورت قانونی در می‌آیند. این فاز، فرایندهای واقعی و در حال اجرا را شامل می‌شود. فرایندها برای رسیدن به اهداف کسب و کار راه‌اندازی شده‌ و رویدادهای تعریف شده را دنبال می‌کنند. سیستم مدیریت فرایند تجاری، به‌طور مؤثر اجرای فرایندهای تجاری را کنترل می‌کند. مولفه نظارت در سیستم مدیریت فرایند تجاری، وضعیت فرایندها را دنبال می‌کند. نظارت فرایندها، یک مکانیزم مهم در بررسی صحت اطلاعات فرایندها می‌باشد. اطلاعات مربوط به جزییات فرایندها، در سیستم مدیریت فرایند تجاری قابل دسترس می‌باشد. در این فاز داده‌های اجرایی با ارزش، به صورت جداگانه جمع‌آوری می‌شوند.

 

نظارت (Monitoring)

مانیتور کردن شامل ردیابی فرایند های به صورت منحصر به فرد است. در این روال، اطلاعات وضعیت(State) فرایندها، مورد بررسی قرار میگیرد به عنوان مثالی از این دسته وضعیت ­ها، می­توان به وضعیت سفارش مشتری اشاره کرد: سفارش میتواند دریافت ­شود، سپس به حالت در انتظار برای تحویل رفته و آنگاه به وضعیت پرداخت صورت حساب تبدیل می­شود و در نهایت به پرداخت شده تغییر وضعیت می­دهد. در این روال هر مشکلی در عملیات، می­تواند به راحتی قابل شناسایی و پیگیری باشد. 

درجه مانیتورینگ یک فرآیند وابسته به اطلاعاتی است که کسب و کار از آن طلب می­کند و قابل پردازش و آنالیز می­باشد.

 

بهینه سازی فرایند(Optimization)

بهینه سازی فرایند مجموعه‌ای از روش‌ها و ابزارهای مرتبط با نظارت بر فرایند می‌باشد. هدف از کاوش فرایند، تحلیل اطلاعات استخراج شده، در طی روال نظارت بر فرایند (که در مرحله Monitoring اشاره شد) و مقایسه آن‌ها با یک مدل فرایند منطقی است. این کاوش را از سه منظر می‌توان بررسی کرد:

منظر فرایندی: در این منظر کنترل گردش کار و علت انجام فرایندها بررسی می‌شود.

منظر سازمانی: در این منظر ساختار سازمانی و افراد درگیر در فرایند مورد نظر می‌باشند.

منظر داده‌ای: در این منظر داده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

با استفاده از این دیدها، و جنبه های مختلف مورد بررسی توسط آن­ها، می­توان فرایند­های کاری سازمان را بهینه­سازی کرده و کارایی جریان­های کاری سازمان را به سادگی افزایش داد.

 

 

تمامی حقوق این وب سایت برای باتیس محفوظ میباشد.

طراحی سایت توسط نونگار